SANATÇI SAMY ERTAN
BİYOGRAFİ

 

Mersin doğumlu olan Samy Ertan ilk ve lise eğitimini Mersin'de tamamladı. Lise yılları boyunca Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir tiyatrosunda oyunculuk yaptı. Yine aynı dönemde Mersin’in yerel TV ve radyolarında yayınlanan çocuk programalarının yapım ve sunumunda görev aldı. Bu dönemde birçok sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak çalıştı.

 

Ardından İstanbul’a gelen Samy Ertan, burada bir Çocuk Tiyatrosu'nda kendisinin de rol aldığı çocuk oyunları yazmaya başladı. Kültür Bakanlığı tarafından da desteklenen çocuk oyunu ile turneye çıktı.  Bu süreç içerisinde  sinema filmlerinde de yardımcı roller aldı.

 

Yorumcu olarak sahnede olmak onun hayaliydi. Bundan sonra yaptığı çalışmalar sesini ve kendisini sahneye hazırlamak yönünde oldu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında görevli bir hocadan kısa süreli şan dersleri aldı. Ünlü yorumculara da vokal yaptı.

 

Sahne performansı ve yorumculuğuna gösterilen ilgi üzerine, kendisine gelen teklifleri değerlendirdi ve yoluna solist olarak devam etmeye karar verdi. İstanbul’da ve Türkiye'nin birçok şehrinde gece kulüplerinde, otel programlarında sahne aldı.

 

Performansı ve renkli sahnesi ile beğeni toplayan Samy Ertan, genç yaşına rağmen profesyonel müzik yaşamındaki 9. yılını geride bırakırken, kariyerinin ilk albüm çalışması olan”Nihayet” isimli maxi single ile müzik yolculuğunda yeni bir döneme giriyor.

 

 

 

 

Bu ilk albümünde, Elif Karlı ve Yıldız Tilbe gibi müzik dünyasının önemli isimleri ile birlikte çalışan genç yorumcu, sahne çalışmalarına da hız kesmeden devam edecek. Albümde biri çıkış şarkısı olmak üzere 2 bestesi

bulunan Samy Ertan, “Nihayet” ile müziğini daha geniş kitlelere duyurmayı hedefliyor. 

 

Akdenizli olan ve bu sıcak coğrafyanın karakteristik özelliklerini bünyesinde barındıran Samy Ertan, aynı zamanda tam bir İstanbul hayranı. Sinemayı ve bir dönem kendisinin de içinde yer aldığı tiyatroyu çok seviyor. Düzenli olarak spor yapıyor. Son dönemde çok fırsat bulamasa da snowboard yapmaktan keyif alıyor. Giyim ve dekorasyon özel ilgi alanına giriyor. Sahne kostümlerinde mutlaka kendi eklemelerini ve kombinlerini yapıyor. “Müzik” ise onun için “hayat” demek. Bu konudaki felsefesini “Son nefesime kadar sahnede olmak istiyorum.” şeklinde ifade ediyor.

 Ve Son Olarak Ta Nihayet Albümü  Musicom prodüksüyon Etiketi ile Tüm Müzük Marketlerde Yerini Almıştır..

 

RESİMLERİ
VİDEOLAR
Kayıtlı Video Bulunamadı.Kayıtlı Video Bulunamadı.
TÜM VİDEOLARI Kayıtlı Video Bulunamadı.